Zpět na žádost

Česká spořitelna je špičkou na českém bankovním trhu

Téma česká spořitelna ústí nad labem musí znát všichni. Stejně tak jako Českou spořitelnu. Česká spořitelna je nejrozšířenější bankou v tuzemsku. A klienti jí neustále přibývají. Na internetu můžete najít spoustu článků na téma česká spořitelna ústí nad labem. Přečtěte si také formace o České spořitelně, protože kdo nezná tuto bankovní společnost, jako by ani nebyl z České republiky.

Česká spořitelna vykazuje pravidelně velice dobré výsledky. Banka má neustále dost vlastních peněz na půjčování, proto si nemusí shánět finance za vyšší náklady na mezibankovním trhu. Klientům díky tomu může nabídnout výhodnější půjčky. Rizikové úvěry mají na celkovém množství klientských půjček jen zhruba pětiprocentní podíl.

Česká spořitelna má spoustu bankomatů

Klienti významné banky se mohou spolehnout na její stabilitu také díky tomu, že banka patří do světové finanční skupiny Erste Bank Group. Erste Bank Group převzala Českou spořitelnu v roce 2000, skupina přitom působí kromě České republiky také v mnoha dalších evropských zemích.

Historie České spořitelny začíná na našem území už v roce 1825, kdy vznikla Spořitelna česká. Jedná se tedy o nejstarší banku v tuzemsku a to není jediné nej, které jí přísluší. Česká spořitelna je také nejznámější bankou, která má nejrozšířenější síť bankomatů, která čítá přes 1500 přístrojů, kde mohou klienti vybrat své peníze. Pobočky najdou zákazníci nejen ve velkých a středních městech, ale také na vesnicích, což není u ostatních bank běžné.